1D klasės mokinių ir tėvelių šeimų iškyla

Pirmadienis, 18 rugsėjo 2023 19:43
Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos 1D klasės mokiniai rugsėjo 17-ąją kartu su tėvais surengė šeimų iškylą. Popietę gamtoje klasės bendruomenė sugalvojo norėdama geriau vieni kitus pažinti ir susidraugauti.
Todėl iškyloje netrūko išbandymų ir pirmasis jų buvo – pažintinis žygis. Kelių kilometrų trasa nuostabiojoje Karšuvos girioje negailėjo nuotykių. Net du kartus improvizuotais tilteliais kirtome Šventosios upelį, kuriuo ėjo siena tarp Mažosios ir Didžiosios Lietuvos. Čia nuo seno vingiavo kontrabandininkų ir knygnešių keliai, netoliese esančiuose Smalininkuose dūzgė muitinė, o miškuose pažeidėjų pėdsakų ieškojo pasieniečiai. Vis tik, pirmokų kelionę pastebėjo tik žaltys, įvairiausi paukšteliai ir stirnos. Su laukine gyvūnija iš arti susidūrę vaikai klegėjo nuo emocijų. O kur dar po rudeninio lietaus pridygusių grybų minios! Kiekvieno jų kepurę pirmokams norėjosi ne tik pažinti, bet ir iš tėvų sužinoti visas grybavimo paslaptis. Nukeliavome ir iki garsiosios miniatiūristės Lidijos Meškaitytės sodybos.
Įveikę paskutinė upelį, vardu Žirnelis, vaikai su tėvais apkeliavo visą Pašvenčio tvenkinį ir įsikūrė poilsiavietėje. Ją prižiūrintys miškininkai čia yra įrengę puikią pavėsinę, daugybę suoliukų, tiltelį, sūpynių ir kitą, smagiam poilsiui reikalingą infrastruktūrą.
Poilsiavietėje vaikai keletą valandų žaidė, ieškojo lobio, skanavo lauže keptų vaišių. Svarbiausiu momentu virto lobio paieškos, kurio suradimui klasiokams prireikė ir užsispyrimo, ir komandinio darbo. Medyje paslėptą lobį vaikams teko išradingai nukabinti. Namo grįžo šeimos pilnomis kišenėmis nuostabių prisiminimų ir sutarimu, kai tik bus proga – leistis į dar vieną žygį.
 
Mokytoja Aušra Pileckė
 
Skaityti 69 kartai Atnaujinta Pirmadienis, 18 rugsėjo 2023 19:46

Kontaktai

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija
Kalninės g. 39,  LT–74179 Jurbarkas 
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190917932 
+370 447 51090
info@jnp.lt

Naujienlaiškis