48 progimnazijos 2–4 klasių mokiniai vyko į nemokamą edukacinę išvyką Tauragėje

Trečiadienis, 12 birželio 2024 20:47

Birželio 12 d. 2–4 klasių mokiniai už aukštesnįjį pasiekimų lygį, labai gerą lankomumą, dalyvavimą visuomeninėje veikloje vyko į nemokamą edukacinę išvyką Tauragėje. Net 48 mokiniai pirmiausia aplankė Tauragės krašto muziejų ir dalyvavo dvejose edukacijose. Pirmoje edukacijoje, moderniai įrengtame muziejaus archeologijos bokšte, jie susipažino su Tauragės regione gyvenusiais skalviais ir žemaičiais. Išvydo archeologinių kasinėjimų metu atrastus darbo įrankius, ginklus, papuošalus, išgirdo ir pamatė jų raidą bėgant šimtmečiais. Naudojant papildytos realybės interaktyvią smėlio dėžę, patys išbandė piliakalnių statybą kinetiniu smėliu, kasė gynybinius apkasus, kanalus ir įtvirtinimus. 
Antroje edukacijoje mokiniai su edukatore kalbėjosi  apie svarbų ir galingą žmogaus išradimą – raštą, jo istoriją ir priemones. Pasidalinusi žiniomis edukatorė pakvietė mokinius išbandyti rašymą plunksna, užrašyti sveikinimą ar palinkėjimą ant atviruko, kuris liko jiems kaip turiningai ir smagiai praleisto laiko prisiminimas. Smagiai nusiteikę vykome į Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą, čia mokinius pasitiko centro darbuotojas, edukatorius. Jis papasakojo ekskursijos dalyviams apie Pagramančio kraštą bei pristatė lankytojų centre įrengtą modernią ir informatyvią ekspoziciją, kurioje jie susipažino su Pagramančio regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, aplinkiniuose miškuose ir pievose gyvenančiais paukščiais, bei kitais regioninio parko turtais.
Po to mokiniai aplankė Akmenos ir Jūros upių santakoje pastatytą apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabus gamtovaizdis. Apžvelgę Pagramančio kraštą iš viršaus, lydimi mokytojų, aplankė šalia Pagramančio piliakalnio susiformavusią įspūdingą atodangą, perėjo kabančiu tiltu ir vaišinosi miško pakraštyje augančiomis gėrybėmis – prinokusiomis žemuogėmis. Susipažinę su Pagramančio regioniniu parku, išgirdę daug įdomių pasakojimų, mokiniai pavargę, bet laimingi grįžo į  namus.  

Mokinius lydėjo mokytojos: Lina Maziliauskienė, Ilona Mockaitienė, Rita Urbutienė ir Vytautė Kundrotienė. 

 

 

Skaityti 84 kartai Atnaujinta Trečiadienis, 12 birželio 2024 21:06

Kontaktai

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija
Kalninės g. 39,  LT–74179 Jurbarkas 
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190917932 
+370 447 51090
info@jnp.lt

Naujienlaiškis