„Humanitarinis ugdymas Sakartvelo švietimo įstaigose“

Antradienis, 28 birželio 2022 13:57

Tokiame seminare birželio 21–25 dienomis dalyvavo ir bendrąsias bei profesines kompetencijas tobulino Naujamiesčio progimnazijos pedagogai. Apsilankėme privačioje Gruzijos šv. Nino ortodoksų mokykloje (St. of the Georgian Patriarchate. Nino Orthodox School), pamatėme, kuo ir kaip savita Sakartvelo švietimo sistema, „pasimatavome“ pranašumus ir skirtumus. Kad ir kaip žiūrėtume, bet svetingumu, nuoširdumu, tradicijomis ši tauta mus lenkia gerokai.

Gruzija mus pasitiko įspūdingais gamtos vaizdais, gardžiu maistu, tauriuoju vynu ir, žinoma, neišmatuojamu gruzinų nuoširdumu ir svetingumu. Kelionės metu susipažinome su gruziniškais patiekalais bei turėjome galimybę patys pasigaminti tradicinį gruzinų patiekalą – kinchali. pasivaikščiojome po Ananuri tvirtovės kompleksą, lankėmės Džvari vienuolyne ir žavėjomės nuo kalno atsiveriančiais puikiais vaizdais į senąją Gruzijos sostinę – Mcchetą. Važiuodami „Gruzinų karo keliu“ kilome link Kazbegi gyvenvietės, kur išvydome tikrąją gruzinų kasdienybę, grožėjomės saulės spindulių nušviestu aukščiausiu statiniu Europoje, iškilusiu 2170 m. virš jūros lygio – Šv. Trejybės cerkve ir aukščiausiu kalnu Kazbek (5033 m.). Aplankėme Kachetiją –  istorinį Gruzijos regioną, esantį šalies rytuose, kur dalyvavome tradiciškai tam regionui būdingų saldumynų gamyboje. Ir tai tik dalis vietų, kuriose pabuvojome kelionės metu, nes papasakoti visko neįmanoma, reikia tai pamatyti.

„Sakvareli Sakartvelo“ išvertus iš gruzinų kalbos reiškia „mylimoji Gruzija“. Kelionės metu pažinome visa, kas taip miela gruzino širdžiai

Tariame AČIŪ direktorei Almai Uznei už suorganizuotą nuostabią išvyką.

Mokytoja Vilma Masaitienė

  

  

Skaityti 56 kartai Atnaujinta Antradienis, 28 birželio 2022 14:05