Pasitinkant rudenį

Antradienis, 29 rugpjūčio 2023 15:31

 

   Vasara jau bučiuoja mūsų skruostus, norėdama atsisveikinti. Kaip greit ji praskriejo, atrodo, net nespėjome mirktelėti. Kiek dar liko nepadaryta, nenukeliauta, nepažinta... Kiek dar visko norėjome. Bet taip jau yra, vasara visada greitai baigiasi.  Ir palieka laukti metus, kada sugrįš vėl su ryškiaspalve suknele, pasipuošusi žiedų karūna. Iki, gražuole Vasara!

    Ir sveikas, elegantiškasis Rugsėji! Pradėkime mėgautis nuostabiu rudens laiku, kai galėsime jaukiai tūnoti namuose, įsisupę į pledą skaitydami knygą ar žiūrėdami filmą. Tai toks jaukus laikas . Jis toks stebuklingas, turi savotiško žavesio ir magijos. O kartu su rudeniu kalendorius paskelbė ir prasidedantį nesibaigiančių atradimų, painių užduočių, netikėtų atsakymų metą.

   Prieš pradėdami rimtus darbus pasižvalgykite po progimnazijos biblioteką. Turime paruošusios jums  žinomo mūsų krašto fotografo Eugenijaus Beržinsko darbų parodą „Pasivaikščiojimas po gimtąjį Jurbarką“. Šią parodą mums padėjo organizuoti socialinis partneris – Jurbarko krašto muziejus. Bibliotekos fondai pasipildė ir naujais leidiniais: Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva, remiant mecenatui Pranui Kizniui, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ir leidykla „Petro ofsetas“ perleido pirmąjį lietuvišką mėnraštį „Aušra“ (1883-1886) ir padovanojo visoms Lietuvos mokyklų bibliotekoms. Visą progimnazijos bendruomenę kviečiame apžiūrėti šią ypatingą dovaną ir kūrybiškai išnaudoti valstybinių švenčių proga.

   Nuo 2013 metų labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ kasmet mokyklų bibliotekoms dovanoja lietuvių autorių knygas, skirtas jaunesnio amžiaus skaitytojams. Šį kartą dovanų gavome net 44 knygas. Fondo steigėjai yra muzikantas, prodiuseris Andrius Mamontovas ir politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis.

   Visą vasarą vyko tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Šio projekto organizatoriai yra Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos viešųjų bibliotekų asociacija ir LR Kultūros ministerija.  Šių metų šūkis buvo „Skaitymas tau tinka!“. Reikėjo perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas ir registruoti jas savarankiškai arba mėgstamiausioje bibliotekoje.

   Linkime   pradėti naujus mokslo metus  pritaikant sau poeto Justino Marcinkevičiaus žodžius:

Visada žemėje per mažai gerų žodžių - meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame, užgniaužę juos savo širdyse. Praeiname abejingi pro medį, paukštį, pro žydintį rugį ir pro kenčiantį žmogų, tarytum ne vienos žemės broliai, ne vienos saulės vaikai būtumėm“.

Bibliotekininkė Jolanta

Skaityti 40 kartai Atnaujinta Antradienis, 29 rugpjūčio 2023 15:34