Padėkos diena!

Antradienis, 30 gegužės 2023 23:08

Padėkos diena 2023 06 02

Tėvelių dėmesiui!

Antradienis, 30 gegužės 2023 23:03

5 klasių susitikimas

1 klasių susitikimas

Penktoji Erasmus+ projekto „Diversity Is A Fact, Inclusion Is An Act“ mobilumo diena prasidėjo ankstyva išvyka į daugiakultūrinį miestą – Vilnių. Čia aplankėme Vilniaus istorinį centrą - senamiestį, eidami vingiuotomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis apžiūrėjome Prezidentūrą, grožėjomės ant kalno stovinčiu Gedimino pilies bokštu, gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stiliaus pastatais. Užsukome į šv. Onos bažnyčią, kuri savo architektūra neranda sau lygių, aplankėme seniausius Rytų Europoje Vilniaus universiteto rūmus, pasivaikščiojome po Katedros aikštę. Po ekskursijos pėsčiomis po vieną gražiausių senamiesčių Vidurio ir Rytų Europoje, lankėmės Vilniaus Iliuzijų muziejuje – istorinėje erdvėje, kur iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu. Čia edukacinę patirtį praturtinome interaktyviomis pramogomis – piešimu šviesa, šešėlių kūrimu bei nepamirštamomis akimirkomis pasaulyje aukštyn kojomis.
Įgyvendinę visas projekte numatytas mobilumo veiklas, išsiskyrėme tikėdamiesi pratęsti bendradarbiavimą kituose projektuose.
Už idėjas ir pagalbą, patarimus ir darbus tariame ačiū visai Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos bendruomenei.
Projekto koordinatorė Rita Šulinskienė
Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos 4a klasės mokiniai paskutinį gegužės penktadienį skyrė sveikuoliškai veiklai. Ėjome į žygį ir kepėme blynus ant laužo. Naudojome senovišką blynų keptuvę, todėl mūsų blynų pavadinimas "Močiutės širdelė". Mokiniams veiklos labai patiko. Sužinojome apie produktus, kurie yra cukraus alternatyva, pjaustėme, dekoravome, ragavome, kepėme vartydami keptuvę pagaliuku, išdykavome, diskutavome, kodėl verta valgyti sveikiau....o mus lepino puikus oras! :)))❤️
Mokytoja Eglė Juškaitienė
Gegužės 26 d. 6a ir 7b klasių mokiniai dalyvavo istorijos pamokoje „Noriu pažinti savo gimtąjį kraštą“. Vyko edukacinė ekskursija po Veliuonos miestelį. Aplankėme Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Tai yra viena iš seniausių bažnyčių Lietuvoje. Šventovė itin turtinga įvairių amžių istorijos ir dailės vertybėmis. Šventoriuje ilsisi iš Kazanės pargabenti žymaus kunigo tautosakininko Antano Juškos ir jo brolio, lietuvių kalbai daug nusipelniusio, Jono Juškos palaikai.
Minint Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto 500 mirties metines, Vytautui Didžiajam atminti Veliuonos centre 1930 metais pastatytas paminklas (aut. Apolinaras Šimkūnas). Iš deivės Velionos vardo kildinamas vietovės pavadinimas, tai įamžinta 2010 m. miestelyje pastatant jos skulptūrą. Originalių formų skulptūrą sukūrė skulptorius Erikas Daugulis. Veliona tarsi atvykusi laiveliu, kuris sieja dabartį ir praeitį, gyvenimą ir pomirtinį gyvenimą, sklendžia virš žemės. Aplankėme senoje dvarvietėje pastatytus puošnius vieno aukšto medinius klasicizmo stiliaus dvaro rūmus su keturių kolonų portiku.
Įsiamžinome prie paminklo Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui. Visus sudomino miestelio žemutinėje dalyje, prie kelio Kaunas–Jurbarkas, išlikęs XIX a. statinys – grūdų sandėlis (magazinas). Sandėlyje derliaus dalį atsidėdavo veliuoniškiai, kad atėjus badui, turėtų grūdų maistui ir pašarui. Magazine veikė smuklė, nakvynės namai bei pašto arklių keitimo punktas.
Istorijos mokytoja Danguolė Juščienė
Ketvirtąją Erasmus+ projekto „Diversity Is A Fact, Inclusion Is An Act“ mobilumo dieną visi projekto dalyviai dalyvavo tarptautinėse varžytuvėse „Visos pasakos baigiasi laimingai“, kur pristatė savo jau iš anksto paruoštas pasakas bei šeimos herbus. Tai buvo labai smagi veikla, į kurią buvo integruotas etniškumas, kultūra, tradicijos. Šios vertybės ne tik apibrėžia projekto tikslą, bet ir įrodo, kad skirtumų tarp tautų turime išties labai mažai! Tokia smagia veikla griovėme stereotipus apie skirtingų kultūrų žmones ir ugdėme toleranciją vieni kitiems.
Po aktyvaus renginio, projekto dalyvių laukė šventiniai pietūs, sertifikatų įteikimo ceremonija, o tada – pasiruošimas vakaro veiklai. Vakare projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti mokykloje vykusiame žinomo Lietuvos dainininko ir dainų autoriaus – Gabrieliaus Vagelio koncerte, dar labiau prisiliesti prie lietuvių kalbos ne tik žodžiais, bet ir muzika. Po koncerto projekto dalyviai kartu su Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos mokiniais dalyvavo smagioje diskotekoje mokyklos aktų salėje.
Džiaugiamės, kad projekto partneriams iš Čekijos, Vengrijos, Turkijos ir Šiaurės Makedonijos patiko edukacinės veiklos, varžytuvės, koncertas ir diskoteka!
Projekto koordinatorė Rita Šulinskienė

Gabrieliaus Vagelio koncertas

Šeštadienis, 27 gegužės 2023 15:53

Gegužės 25 dienos pabaigai visos Jurbarko Naujamiesčio bendruomenės dėka vyko muzikos atlikėjo Gabrieliaus Vagelio koncertas. Vakarą užbaigėme diskoteka mokiniams. Diena buvo labai ilga, bet pilna įspūdžių, geros nuotaikos, juoko, dainų, šokių...

 

„Visos pasakos baigiasi laimingai“

Šeštadienis, 27 gegužės 2023 15:18
Gegužės 25 dieną Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje vyko tarptautinis prevencinis renginys– šaunių komandų varžytuvės „Visos pasakos baigiasi laimingai“. Varžytuvių organizatoriai: Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija. Tai tradicinis renginys, kuris šiais metais vyksta jau 15 kartą. Varžytuvėse dalyvavo 13 komandų:
• Komanda „Vasara“, Kelmės Kražantės progimnazija
• Komanda ,,Mackiukai“, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija
• Komanda „JNP-14“, Jurbarko Naujamiesčio progimnazija
• Komanda „Žemės vaikai“, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija
• “Komanda X”, Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija
• Komanda „Taškas“, Viešvilės pagrindinė mokykla
• Komanda „Laimingi namai“, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinė mokykla
• Komanda „Spindulys“, Eržvilko gimnazija
• Komanda „Seredukai“, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla – daugiafunkcis centras
• Komanda „Girl Power“, Skopjės miesto (Šiaurės Makedonija) Mirce Acev mokykla
• Komanda „Central Girls“, Kiškunhalašo miesto (Vengrija) Kozponti Altalanos mokykla
• Komanda „Karkulcata“, Žamberko miesto (Čekija) 28-oji pradinė mokykla
• Komanda „Bosporus“, Stambulo miesto (Turkija) Eyup Alibeykoy mokykla
Komandos namuose turėjo paruošti 2 užduotis:
• Kūrybinis darbas: „Laimingos šeimos herbas“, kurio tikslas atskleisti mokinių požiūrį į šeimą, šeimos vertybes, nuostatas, tradicijas.
• Žinomos pasakos šiuolaikinė vaidybinė improvizacija (iki 5 min.) atskleidžianti patyčių, smurto temą.
Komandų pasirodymus vertino Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta vertinimo komisija.
Šauniosios komandos po pasirodymų apdovanotos padėkomis, šakočiais, saldžiomis dovanėlėmis.