Istorijos pamoka „Partizanų gyvenimas ir veikla"

Penktadienis, 30 rugsėjo 2022 22:15

Rugsėjo 30 d. 6c ir 7a klasių mokiniai dalyvavo neįprastoje istorijos pamokoje „Partizanų gyvenimas ir veikla". Aplankėme J. Kasperavičiaus – pirmojo Kęstučio apygardos partizanų vado gimtinę, Jokūbaičių km. Po to, laukais, miškais atvykome į Jono Žemaičio–Vytauto vadavietę. Kiekvienas, įlipdamas į žeminę, galėjo pajausti kaip gyveno partizanai. Ši pamoka padėjo iš arčiau suprasti to meto aktualijas. ??

 {gallery}/naujienos/2022-2023/Partizanai_09/gallery}  

Rugsėjo 30 d. įvyko pirmasis šiais mokslo metais prevencinės programos „Saugi mokykla" ABC tarybos susirinkimas. Susirinkimo metu buvo aptarti anketinės apklausos „5–8-ų klasių mokinių patyčių masto įvertinimo į jų saugią aplinką“ rezultatai, 2021–2022 m. m. veiklos plano įgyvendinimas ir planas naujiems 2022–2023 m. m. Labai džiaugiamės ir dėkojame visiems ABC tarybos nariams už dalyvavimą. Tikimės, kad bendra veikla prisidės prie saugios aplinkos kūrimo mūsų vaikams.

 

  

 

 

Neįskaitomas dienoraštis

Šeštadienis, 01 spalio 2022 15:31

Jurbarko rajono savivaldybės taryba nusprendė 2022 metus Jurbarko rajone paskelbti Lidijos Meškaitytės metais. Tokiu būdu siekdama pažymėti mūsų krašto savamokslės tapytojos atminimą ir 95 metų gimimo sukaktį.

Lidijos Meškaitytės metus paminėjome ir Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos bibliotekoje. Rugsėjo 29 d. įvyko du edukaciniai užsiėmimai 6c klasės ir daliai 8a, 8b, 5b klasių mokiniams.

Lidija Meškaitytė gimė 1927 m. Smalininkų seniūnijos Antšvenčių kaime. 1945 m. griūvančio namo suluošinta tapa neįgalia. Bandydama užsimiršti ji pradeda piešti tėviškės vaizdus. Taip kovojant su negalia atsiskleidė jos savitas talentas. Meninis L. Meškaitytės palikimas testamentu padovanotas valstybei ir saugomas Lietuvos dailės muziejuje. Vertingiausia kūrybos dalis – peizažinės miniatiūros.

Dailininkė rašė dienoraštį. Sodyboje yra saugomi aštuoni storiausi sąsiuviniai, prirašyti neįskaitomu, jos pačios sukurtu šriftu.  „Kai kas nors panorės perskaityti, prireiks dvidešimt penkerių metų“ – sakė dailininkė. Praėjo jau dvidešimt ketveri, ir niekam iki šiol nepavyko to padaryti.

Edukacijų metu mokiniams papasakojome apie L. Meškaitytės gyvenimą, kūrybą, tapymo stilių, žiūrėjome miniatiūrų skaidres. Dalis mokinių žadėjo aplankyti  parodą Jurbarko krašto muziejuje, kuri veiks iki spalio 15d. Smagiausia buvo įgytas žinias pasitikrinti komandinėje viktorinoje, perskaityti bibliotekininkių sukurtą  „neįskaitoma“ kalba parašytą sakinį ir, žinoma, nuspalvinti miniatiūrą L. Meškaitytės, o gal ir savo stiliumi. Kviečiame į biblioteką pažiūrėti, kokias miniatiūros mes sukūrėme.

Bibliotekininkė Jolanta

   

  

7d edukacijoje „Dingusi Tauragė"

Penktadienis, 30 rugsėjo 2022 13:29

Rugsėjo 29 dieną Naujamiesčio progimnazijos 7d klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Tauragę. Dalyvavo interaktyvioje edukacijoje Dingusi Tauragė", pramogavo baseine, ieškojo partizanų bunkerio ir dar surinko šiukšles iš miško. Puikiai ir prasmingai praleido dieną?

 

  

Europos kalbų diena

Penktadienis, 30 rugsėjo 2022 10:30

Pirmadienį, rugsėjo 26 d., buvo minima Europos kalbų diena. Ta proga Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje anglų kalbos pamokos vyko kitaip. Dirbdami komandomis ir atsakinėdami į viktorinos klausimus, 5–8 klasių mokiniai pasitikrino savo žinias apie Europos valstybes, kalbas ir lankytinus objektus, taip praturtindami savo žinias, praplėsdami anglų kalbos žodyną bei patobulindami savo komandinio darbo įgūdžius.

 

  

 

Šiandien 2d klasės mokiniai lankėsi edukacijoje Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.??? Edukacijos metu antrokai susitiko su knygų vaikams autore Igne Zarambaite, susipažino su autorės knygomis, pasigamino po pasakos veikėją.?
Antrokams liko nuoširdžiai tikėtis ir kantriai laukti, kol sukurti veikėjai prabils bei pasakys savo vardą!?

8b edukacija „Kretingos dvaro saldaininė"

Trečiadienis, 28 rugsėjo 2022 18:15

8b klasė Kretingos muziejaus saldžioje ir smagioje edukacijoje „Kretingos dvaro saldaininė", kur visi gaminosi atlaidus ir miesto šventes primenančius karamelinius saldainius ???. Ir, aišku, dažasvydis!!! ???

 

  

 

3c klasė „teleportavosi" į senovę.

Pirmadienis, 26 rugsėjo 2022 19:47

3c klasė "teleportavosi" į senovę. Keisčiausi rakandai, šimtus metų skaičiuojanti obelis, kažkada važinėję automobiliai ir...galiausiai Mažosios Lietuvos griežtasis-gerulis Mokytojas. Emocijų balais neišmatuosi? ? saldainių nesuskaičiuosi ?. O kur dar filmas? ❤️, pakylėjantis iki debesų...